ⓘ Kristīna Hofa Zommersa

                                     

ⓘ Kristīna Hofa Zommersa

Kristīna Marija Hofa Zommersa ir amerikāņu autore un filozofe. Specializējusies ētikā, viņa ir Amerikas Uzņēmējdarbības institūta zinātnieku rezidente. Zommersa ir pazīstama ar kritisku vērtējumu par mūsdienu feminismu. Viņai ir sarakstījusi grāmatas Who Stole Feminism?" un "The War Against Boys ".

Stenfordas filozofijas enciklopēdija raksturo Zommersas nostāju kā "taisnīgu feminismu", klasiski liberālu vai libertāru feminisma perspektīvu, uzskatot, ka feminisma galvenā politiskā loma ir nodrošināt, lai netiktu pārkāptas tiesības pret piespiedu iejaukšanos. Zommersa ir pretnostatījis taisnīgu feminismu tam, ko viņa dēvē par "upura feminismu" un "dzimtes feminismu", apgalvojot, ka mūsdienu feministu doma bieži satur "iracionālu naidīgumu pret vīriešiem, nespējot nopietni uztvert iespēju, ka dzimumi ir vienlīdzīgi, taču atšķirīgi".

Zommersa ir rakstījusi laikrakstos Time, The Washington Post, The Wall Street Journal un The New York Times. Viņa vada video blogu The Factual Feminist vietnē YouTube.

                                     

1. Idejas un uzskati

Zommersa tic, ka sievietes ne tikai dod priekšroku bioloģijas, psiholoģijas un veterinārās medicīnas jomām, nevis ar matemātiku un fiziku, bet arī izvēlas ģimenei draudzīgus karjeras ceļus. Viņa ir rakstījusi: "Patiesībā problēma, ar kuru sievietes zinātnieces sastopas, ir izaicinājums apvienot mātes lomu ar prasīgu zinātnes amatu.

Savā grāmatā "The War Against Boys" viņa vaino Kerolu Gilianu un National Organization for Women NOW par situācijas radīšanu, kur zēni ir aizvainoti, gan kā negodīgi proviliģēts dzimums, gan kā šķērslis ceļā uz dzimumu taisnīgumu.